Ultrasonograf przenośny

Zalety przenośnych ultrasonografów

Ultrasonografia to popularna metoda diagnostyczna, za wyborem której przemawia nieinwazyjny charakter i atraumatyczność – cechy umożliwiające przeprowadzanie badania obrazowego z taką częstotliwością, jakiej wymaga monitorowanie efektów leczenia. Duża popularność badania USG w połączeniu ze stałym rozwojem technologicznym sprawiają, że rynek aparatów USG rozwija się bardzo dynamicznie. Producenci prześcigają się w proponowaniu coraz to lepszych rozwiązań – aparatów oferujących wyższą jakość obrazowania czy wygodę użytkowania. Jednym z nich są ultrasonografy przenośne. Jakie są zalety przenośnych ultrasonografów?

Przenośne ultrasonografy: 5 najważniejszych zalet 

Przenośne ultrasonografy zwiększają mobilność aparatu USG, który:

  • może pracować określony czas bez źródła zasilania, 
  • jest łatwy w transporcie (kompaktowy rozmiar, niska masa urządzenia), 
  • może być użytkowany w praktycznie dowolnym miejscu.

Dodatkowo wybrane modele zapewniają naprawdę krótki czas potrzebny na uruchomienie i przygotowanie aparatu do pracy. To wszystko razem ma wpływ na elastyczność wykonywania wielu badań w różnych lokalizacjach, wymagających częstego przemieszczania aparatu i jednoczesnej pracy bez dostępu do zasilania sieciowego. 

Kompaktowy rozmiar mobilnego aparatu USG to nie tylko wyższa mobilność aparatury diagnostycznej, ale również spore ułatwienie pracy w trudnych warunkach. Nowoczesne ultrasonografy przenośne rozmiarem przypominają laptopy, a ich monitory w niczym nie odbiegają od tych, stosowanych obecnie w komputerach przenośnych. W połączeniu z coraz niższą wagą podzespołów urządzenie staje się na tyle kompaktowe, iż z łatwością można je użytkować w różnych warunkach klinicznych: gabinecie, karetce, domu pacjenta, terenie. 

O ile wysoka mobilność aparatu pozwala na jego użytkowanie w różnych miejscach, o tyle wysoka jakość obrazowania sprawia, że przenośne aparaty USG są coraz częściej wybierane jako alternatywa dla USG stacjonarnych. Sam aparat jest nieporównywalnie mniejszy i lżejszy, podczas gdy jakość jego pracy tożsama z jakością aparatów stacjonarnych. I tak dochodzimy do czwartej zalety przenośnych ultrasonografów – aparaty te oferują dostęp do wysokich technologii, przy jednoczesnym zachowaniu niewielkich rozmiarów ultrasonografu. Dawnej urządzenia mobilne znacząco odstawały od urządzeń stacjonarnych, dzisiaj jest zupełnie inaczej.

Ostatnią istotną zaletą ultrasonografu przenośnego jest jego atrakcyjna cena. Przenośne ultrasonografy są dostępne w różnych segmentach cenowych, co pozwala na elastyczny dobór urządzenia w ramach założonego budżetu. 

Ustawa o zakazie reklamowania wyrobów medycznych

Materiał na stronie przeznaczony tylko dla osób profesjonalnej opieki medycznej!